Kullanım Şartları

Hizmet Şartları

Bu sayfa İSKOVALA.COM sitesi Hizmet Şartları hakkında siz ziyaretçilerimize bilgi verir.

TANIMLAR

İSKOVALA.COM: https://www.iskovala.com alan adı ile web sitesi, mobil siteler, mobil aplikasyon ve teknoloji uygulamaları.

YASAL TEMELLER VE DAYANILAN HÜKÜMLER

Özel İstihdam Büroları Genelgesi (2016/1)'nin "Kurumdan İzin Alınmasını Gerektirmeyecek Durumlar" başlıklı 2.10 maddesi (2.) bendi olan "İş arama motoru veya seri ilan şeklinde olup; başvur butonu, üyelik sistemi ya da herhangi bir kayıt işlemi olmaksızın açık işlerle ilgili iletişim bilgilerine serbestçe erişimine olanak veren internet sitelerinin Kurumdan izin belgesi almasına gerek bulunmamaktadır."

İşbu hükümler ve belirlenen kanunlara göre, takipçilere veya internet sitesi kullanıcılarına haber vermeksizin her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

İlan Yayınlama Kural ve Şartları

1. İş ilanı yayınlama uygulaması, sadece vergi levhası olan kurumları, sadece eleman ve personel arama ilanı yayınlaması amacıyla tercih edilebilir. İş alımı ve personel istihdamı haricindeki ilanlar değerlendirmeye tabi tutulmaz, yayınlanmaz ve hangi sebepten ötürü yayınlanmayacağına yönelik ayrıca geri dönüş yapılmaz. İş veren yerine iş arayanların çıktığı ilanlar, işe almak yerine anket vs gayesiyle CV ve iş arayan kişi listesi oluşturan girişimler kesinlikle engellenmektedir.

2. Yayınlamak istediğiniz ilanlar, yayın editörlerimiz tarafından gözden geçirilir, sadece şartlara uygun görülen ilanlar sitede yayınlanır, şartları taşımayan ilanlar yayınlanmadığı gibi ayrıca bu durumla ilgili geri dönüş yapılmaz. İSKOVALA.COM, şartlarını sağlamayan ilanları yayına almama hakkına sahiptir.

3. Yayınlamak istediğiniz iş ilanı, herkesçe ortak anlama çıkabilecek ifade özgünlüğünde, açıklıkta ve sade bir Türkçe ile hazırlanmak zorundadır. Şüpheli ifadeler içeren ilanlar yayınlanmaz.

4. İş verenlerin yayınlamak istediği ilanlarda iş arayanların işini kolaylaştıracak netlikte yeterlik bilgileri (akademik eğitim, yaş, deneyim, kurs, sertifika v.b.), çalışma saati, çalışma şartları ve hak edeceği kişisel ve sosyal olanaklar (ücret, maaş, sigorta, prim v.b.) açık bir dil ile belirtilmelidir.

5. İşveren konumundaki katılımcılar ve takipçiler mutlaka iş ilanı yayınlama limitlerine uymak durumundadır. Bir iş veren aynı iş pozisyonda veya aynı iş pozisyonuna yakın istihdam sahalarında aşağıdaki sınırlarla ilan yayınlayabilirler:
- Son 30 gün içinde en çok 1,
- Son 90 gün içinde en çok 2,
    - Son 1 senede en çok 3 farklı ilan yayınlayabilir. Limiti geçen iş ilanları yayınlanmaz. 

6. Yayınlanan iş ilanları en fazla 1 ay sınırıyla web sitesinde veya diğer yazılımlarda durabilir. Bu zaman sınırından önce iş ilanı, sahibi tarafından yayından silinmemiş olsa dahi sistem tarafından platformlardan aynı anda kaldırılır.

7. Yayınlanacak tüm ilanlarla ilgili kanuni sorumluluk, ilanı oluşturan firma veya kişilere aittir. İSKOVALA.COM, oluşturulan iş ilanındaki bilgilerin gerçek olduğu varsayımı ile hareket eder. 

8. İlanı kayıt aşamasına getirdiğinizde, Gizlilik Politikamızda da ayrıntılı olarak anlatıldığı gibi; IP adresiniz ve ilanı oluşturduğunuz tarih saat sistem tarafından güvenlik amaçlı kayıt altına alınmaktadır.

Ziyaretçilerimizin Uyması Gereken Şartlar

İSKOVALA.COM, işveren şirketler, tüzel kişilerin oluşturduğu ve editörlerimiz tarafından onaylanarak yayına alınan ilandaki bilgilerin tamamının doğru olduğunu garanti edemez. İlanlara başvuru yapmak tamamen takipçilerimizin iradesinde ve sorumluluğunda olmakla birlikte, ortaya çıkabilecek kanuni sorumluluk tamamen sitedeki iş ilanına başvuran ziyaretçiye aittir, yasal yükümlülüğümüz bulunmamaktadır.